Tisztelt Honlap Olvasó!

Köszöntöm a balassagyarmati VITALITÁS Sportegyesület elnöksége nevében!

Egyesületünk Nógrád megye egyik legnagyobb és legeredményesebb sportegyesülete, mely 1990-ben alakult. A megye legeredményesebb sportolói között legnagyobb számban egyesületünk sportolói találhatóak (Kovács Dusán atléta, Dósa Eszter hegyikerékpáros, Ódor András erőemelő és még sokan mások)

1990-ben Révész László a Balassagyarmati Sportegyesületből kiválva új sportegyesületet alapított. Kezdetekben triatlon és az atlétika sportágak voltak az egyesület palettáján, majd folyamatosan bővült a szakosztályok száma. Erőemelés, hegyikerékpár, karate, látványtánc, extrém és végül a szabadidős szakosztállyal lett teljes az egyesület.

Az atlétikának szép hagyományai voltak városunkban és a legeredményesebb sportolókat sikerült az egyesület keretén belül versenyeztetni. Napjainkban a dobó számokban jeleskednek atlétáink. 1994-ben az erőemelés sportág egy teljesen új sportágként mutatkozott be nemcsak Balassagyarmaton, hanem megyei szinten is. Az extrém szakosztályban ténykednek az íjászaink, az ultrafutók, továbbá ennek a szakosztálynak tagja Kovács László extrém sportoló. Végül a szabadidő szakosztály, amibe minden belefér (kosárlabda, asztalitenisz, darts, szabadidős programok).

A Vitalitás SE. Elnöksége 2010-2014

A Vitalitás SE. Elnöksége 2014. május 9-től

Az évek során az egyesület sportolói - eddig - több mint 600 esetben álltak fel a Magyar Bajnokságokon az eredményhirdető dobogóra. És még egy kiemelkedő eredmény! Nógrád Megye Legeredményesebb Sportolóinak járó elismeréseket legnagyobb számban a Vitalitás SE versenyzői érdemelték ki.

Az egyesület fő célja a rendszeres sportolás, versenyzés és a testedzés lehetőségeinek és szervezeti keretének biztosítása az egyesület tagjainak. Az egyesület rendezvényeinek sorozata a Balassagyarmat város, Nógrád megye idegenforgalmára és az ehhez kapcsolódó szolgáltatásokra van jótékony hatással. Több ezer ember látogat el évente a rendezvényeinkre vagy kerülünk be a Televíziók műsoraiba, hegyikerékpár, erőemelő, látványtánc versenyeinkkel.

Sportolóink Olimpián (Kovács Dusán), Világbajnokságokon (Dósa Eszter, Ulveczki Edina, Ódor András), Európa Bajnokságokon (Fábián Anita, Herczeg Zoltán, Sebján Rozi és Sebján Luca) szerepeltek már.
Az egyesület minden évben több megyei és országos sport rendezvény főszervezője (Kata Magyar Bajnokság, e-Bike Kupa, Palóc Cross, Atlas Felhúzó Gála, Látványtánc Területi Döntők, Hagyományőrző Íjász Verseny, Fekvenyomó Megyei Bajnokság, Vitalitás Sportnap stb).

A Vitalitás SE közhasznú minősítéssel rendelkező civil szervezet.
- Bírósági bejegyzés száma: Pk.60.378/1990
- Adószám: 19160126-1-12

Balassagyarmat, 2014. június 01.

Honti Attila
elnök

EGYESÜLETÜNK ELÉRHETŐSÉGEI

Az egyesület postacíme: Vitalitás SE. 2660 Balassagyarmat Pf. 30.

Elnök

Tel: +36-30-512-2679
Edző: Sempai Kopcsányi Tamás
Edzések: Hétfő és péntek: gyerek: 17-18, felnőtt: 18-19.30
Szombatonként küzdés felnőtteknek, haladóknak 17 órától.
Helyszín: Balassagyarmat, Szügyi út 2. (régi ABC a körforgalomnál)

Hegyikerékpár-Triatlon Szakosztály

Vezető: Benkő Zsoltné
Tel: +36-20-777-9676
Edzések:
Hétfő 16.30 – 18.00 Sportcsarnok. Nyári időszakban a strandon zárás után.