Adó 1%

2013. december 8-án került sor Budapesten a hegyikerékpáros évzáró és díjátadó ünnepségre, amelyben a Vitalitás SE hegyikerékpáros szakosztálya is érdekelt volt, hiszen kimagasló, az eddigi eredményeket is túlszárnyaló 4.(!) helyezést ért el az idén 20. jubileumát ünneplő Magyar Mountain Bike Szakági Szövetség által bejegyzett, hivatalosan is elismert csapatok közti rangsorban.

Ehhez a kiváló eredményhez az olimpiai (XCO) és a maraton (XCM) szakág Magyar Kupa futamain versenyzőink remek éves teljesítménye segítette hozzá az egyesületet, többek között 7 dobogós helyezéssel is.

Az olimpiai formulában Dósa Eszter (Elit nő) 1., Nagy Vanessza (U13 lány), Petrovics Patrik (U11 fiú) és Ibrányi Attila (Master 1 férfi) 2., Jamrik Panna (U17 lány) pedig 3. helyezést ért el. További remek eredményeink: Reitingerné Golyán Szabina (Másodosztály nő) 4., Béla Dávid (U15 fiú) és Thomaszovics Tivadar (Master 3 férfi) 6., Jamrik Egon (U17 fiú) és Szász Viktor (Master 1 férfi) 8., Gombolai László (Master 2 férfi)10., valamint Reitinger Gábor (Master 1 férfi) 21. helyezése által 1166,9 pontot gyűjtött az egyesület.

Ibrányi Attila - XCO Master1 férfi összetett  2. helyezett

Nagy Vanessza - XCO U13 lány összetett 2. helyezett

A maraton szakágban 6 versenyzőnk indult az életkorának megfelelő – ezáltal pontszerző – Magyar Kupa kategóriában, ahol Dósa Eszter (Elit nő) 1., Jamrik Panna (U17 lány) 2., Gombolai László (Master 2 férfi) 6., Jamrik Egon (U17 fiú) 9., Dósa Márton (Master 1 férfi) 10., valamint Thomaszovics Tivadar (Master 3 férfi)13.helyezésével 707,8 ponttal gazdagodott a Vitalitás SE.

Jamrik Panna - XCM összetett rövidtávú U17 női 2. helyezett

A két szakágban elért fenti eredmények által 1874,7 pontot gyűjtve kerülhettünk az előkelő 4. helyre, számos nagy múlttal rendelkező egyesületet magunk mögé utasítva.

Az este folyamán a Top Maraton sorozat díjátadó ceremóniájára is sor került, amelynek keretében 3 versenyzőnk részesült elismerésben: Dósa Eszter 1., Jamrik Panna 2., Nagy Vanessza pedig 3. helyen végzett.

A versenyzők díjazását követően sor került a Szövetség legrangosabb elismerése, Az Év MTB Versenyzője cím átadására is, amely 2013-ban szakosztályunk tagját, Dósa Eszter illette!

Eszter az idei esztendőben az összes kupasorozatot 100%-os teljesítménnyel zárta, ráadásul nemzetközi megmérettetéseken is többször állhatott dobogón, melynek eredményeképp jelenleg a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség által jegyezett Hegyikerékpáros Maraton Világranglista élén áll!

A fenti eredmények tükrében is szerénytelenség nélkül állíthatjuk: a Vitalitás SE Hegyikerékpáros Szakosztálya nemcsak régiós, hanem országos szinten is kimagasló teljesítményt nyújt!

Gratulálunk!

Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/playlists/PL2kGsx4MAsGU_BAEKlgVjVSbdXGBdI_1T): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/vitalita/public_html/modules/mod_playlistyoutube_jm/tmpl/default.php on line 44

Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/playlists/PL2kGsx4MAsGXJMhH1aB66dhE4lu6c6vhj): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/vitalita/public_html/modules/mod_playlistyoutube_jm/tmpl/default.php on line 44

Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/playlists/PL2kGsx4MAsGW0-NSi-owZuekD9vKrk5ec): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/vitalita/public_html/modules/mod_playlistyoutube_jm/tmpl/default.php on line 44