Adó 1%

Idegenül hangzó megnevezés. Nem véletlen! Finn eredetű ötlet. Ötlet arra, hogy hideg téli napon se "tunyuljon "el a futó, mozogjon kicsit a versenyszegény téli szezonban így rögtön évkezdetnek! És találkozzon a sok futóbarát, mérje fel az erőnlétét mindenki , de legfőképpen érezze jól magát a nagy társaságban. Mert ez nem verseny, ez örömfutás. Országosan, és Európa szerte sok helyen rendezik, és összesítés lesz belőle, hol hány fő, hány km.-t futkorászott össze. A távok választhatóak: 1-2 km-től 50 km-ig. Értékelésre azonban csupán a 25 és 50 km kerül.

De meg kell hagyni: ritka jó buli! A rendezés ú.n. "batyus", mindenki viszi az enni-innivalót, amit bedob a nagy közösbe, s azt fogyaszt amit éppen akar.Nahát, ebből aztán rogyadozó terülj-terülj asztalkám lesz, csodálatos választékkal, aki bírja, akár degeszre is eheti magát:)))) (legfeljebb utána már nem tud futni:)

Ez a futó összejövetel idén is, immáron harmad ízben, egyre több résztvevővel Dunakeszin Bitlisz Bá Ring alcímmel (Bakos Gábor futónagykövet) által került megrendezésre. Profi szervezésben, komoly segítő stábbal, útbiztosítással. Közel 3 km-s köröket kellett futni aszfalt pályán, felfestve rajta a 10 - 21 - 25 - 30 - 40 - 42,2 és 50 km-s táv, alatta feltüntetve, hogy nevezett km megtételéhez hány kört kell megtenni.

A Vitalitás sport egyesületet ketten képviseltük: Szabó Sándor (Spártai hős) futó szakosztály vezető, és jó magam. Kora reggel, sűrű hóesésben indultam neki, az idei télben még nem volt szerencsém hóban futni, amit különösképpen szeretek! Örültem neki, de örömöm sokáig nem tartott, mert Diósjenő felé haladva, vonatból kitekintve  bizony ott már hónak se híre-se hamva nem volt. Sebaj! Dunakeszire érkezvén, természetesen hírből sem hallott senki hóesésről, ellenben szokatlan hideg fogadta a futókat. De hát ehhez is hozzá lehet idomulni, 1-2-3 kör megtétele után bemelegedik az ember, és nem foglalkozik a hőmérséklettel!

Közel 200 fő résztvevő volt, sok 50 és 25 km távot választóval. Én magam 25 km-re vállalkoztam, amit nagy élvezettel, a tervezettnél sokkal jobb idővel futottam meg, csoda jól éreztem magam, kifejezetten élmény számba menő futás volt: Szabó Sándor úti, és futótársam is 25 km-re vállalkozott, ő természetesen előbb,  jobb futóidővel  végzett. Mindkettőnk nevében nyugodtan állíthatom: eredményes, és nagyon kellemesen eltöltött szabad idős foglalatosságunk volt, örömmel nyugtáztuk, hogy részt vehettünk rajta! Elmondható: Nagyon-nagyon jó nap volt!!!!!

Lencsés Éva, veterán futónő

Eredmények és infók az eseményről ITT és ITT!

Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/playlists/PL2kGsx4MAsGU_BAEKlgVjVSbdXGBdI_1T): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/vitalita/public_html/modules/mod_playlistyoutube_jm/tmpl/default.php on line 44

Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/playlists/PL2kGsx4MAsGXJMhH1aB66dhE4lu6c6vhj): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/vitalita/public_html/modules/mod_playlistyoutube_jm/tmpl/default.php on line 44

Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/playlists/PL2kGsx4MAsGW0-NSi-owZuekD9vKrk5ec): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/vitalita/public_html/modules/mod_playlistyoutube_jm/tmpl/default.php on line 44

Warning: file_get_contents(http://gdata.youtube.com/feeds/api/playlists/PL2kGsx4MAsGXk-9PckhWahCk8yP7sgaaM): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/vitalita/public_html/modules/mod_playlistyoutube_jm/tmpl/default.php on line 44